28 травня відбулося чергове (дев'ятнадцяте) засідання нашого Братства в 2011 році.
На початку з доповіддю виступив голова нашої організації о. Михайло Мазурчук, який у своїй промові розповів усім присутнім про участь у роботі Третього з’їзду військових священиків України, який відбувся 24 травня 2011 року у Свято-Покровському cоборі на Солом'янці міста Києва. Захід відбувся з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, на підставі рішення, яке було прийняте 14 березня 2011 року на засіданні Ради Синодального управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України.
Цей з'їзд був присвячений актуальним питанням сучасного стану та перспективам покращення душпастирської опіки, духовно-патріотичного виховання військовослужбовців, працівників та членів їхніх сімей Збройних Сил, інших військових формувань (силових Міністерств і відомств) та правоохоронних органів України.

о. Михайло детально зупинився про роботу з’їзду та свій виступ, де усім делегатам розповів про діяльність нашого Православного братства ім. Богдана Хмельницького, про Святиню України, - Богданову капличку (с. Підлісці), про будівництво молодіжного Храму св.муч. Тетяни. Про співпрацю Братства з різними гілками влади та правоохоронними структурами, та про співпрацю з іншими громадськими організаціями краю. Голова братства поділився з братчиками налагодженими стосунками з іншими учасниками Третього з’їзду військових священиків, які прибули на з’їзд з різних куточків нашої України. В наслідок виступу о. Михайла учасниками з’їзду було прийняте рішення: наступний з'їзд провести в травні 2013 року у м. Кременець (Тернопільська обл.). Відповідальний – голова відділу духовно-патріотичного виховання Тернопільсько-Кременецької єпархії протоієрей Михаїл Мазурчук. Детальніше про роботу зїзду можливо ознайомитись на офіційному веб-сайті УПЦ. http://cerkva.info/uk/news/kyiv/1603-3-zjizd-kapelaniv.html

Після виступу о. Михайла Братство
вирішило:
- підтримати ініціативу проведення наступного з’їзду військових священиків України в м.Кременець. Розробити та завчасно подати на погодження заходи приуроченні наступному з’їзду Раді Синодального управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України.
- взяти до відому інформацію про налагодженні стосунки о. Михайла з учасниками третього з’їзду військових священиків та доручити голові братства (о. Михайлові Мазурчуку) усіляко сприяти розвитку подальших відносин.
- З метою пропаганди Богданової каплички та Козацької Слави підготувати та надіслати офіційне звернення про співпрацю Братства ім. Богдана Хмельницького до Національної скаутської організації України «Пласт» (www.plast.org.ua)
З наступного питання повістки денної з інформацією про налагодження стосунків з українською діаспорою у Великий Британії виступив братчик Андрій Левчук. Який доповів про відомі йому закордоні осередки української культури та їхнє бажання спілкуватись з сьогоденною Україною. З матеріалів виступу:
- "У масовому порядку українці почали проникати у Великобританію з 1947 р., в основному напівлегально з таборів для переміщених з Німеччини й Австрії – 25 тис. осіб. Також отримали політичний притулок тут залишки дивізії СС-Галичина й Української повстанської армії (близько 9 тис. чоловік). Основними регіонами розселення українців у Великобританії стали : Ланкашир – 4,5 тис., Йоркшир – 4 тис. осіб, Центральна Англія – 4 тис., Шотландія - 500 осіб і т.д. Таким чином більшість – 99 % мешкає в Англії; 1 % у Шотландії. З них 3/4 проживають в індустріальних містах Центральної Англії – Ноттінгемі, Лестері, Ковентрі, Манчестері, Лідсі, Гордфорді та ін. Приблизно 2 тис. українців проживає у Лондоні, де розташовані штаб-квартири всіх українських організацій Великобританії. У порівнянні з іншими національностями країни (англійці – 77,6 %; шотландці – 9,3 %; ірландці 7,1 %; валійці – 1,6 %; вихідці з Індокитаю (індійці, пакистанці, бангладешці) – 1,6 %; представники Вест-Індії – 1,1 %; євреї – 0,7 %; поляки – 0,2 %; інші – 6,07 %) український етнос складає 0,03-0,04 %. У зв’язку з твердим британським законодавством про громадянство 75 % представників української діаспори не мають підданства Великобританії і не мають виборчих прав. Більш 80 % британських українців зайняті фізичною малокваліфікованою працею; інщі - власники приватних підприємств, ІТП.
У Великобританії ніколи не було щоденних українських шкіл. Епізодично діють українські недільні школи і дитячі сади, а також система літніх таборів відпочинку “Спілки української молоді”, де діти українських емігрантів знайомляться з українською мовою, історією і літературою України. Серед суспільно-політичних організацій українців Великобританії можна назвати: “Союз українців Великобританії”, “Гуцулію”, “Станіславщину”, “Товариство підгаєчан в Англії”, при яких працюють хори, танцювальні колективи, драмгуртки, спортивні команди. У Лондоні діє бібліотека української діаспори і музей Т.Г. Шевченко. Серед вихідних україномовних видань виділяються газета “Українська думка” і журнал “Український огляд”. і т.д."
У Великобританії ніколи не було щоденних українських шкіл. Епізодично діють українські недільні школи і дитячі сади, а також система літніх таборів відпочинку “Спілки української молоді”, де діти українських емігрантів знайомляться з українською мовою, історією і літературою України. Серед суспільно-політичних організацій українців Великобританії можна назвати: “Союз українців Великобританії”, “Гуцулію”, “Станіславщину”, “Товариство підгаєчан в Англії”, при яких працюють хори, танцювальні колективи, драмгуртки, спортивні команди. У Лондоні діє бібліотека української діаспори і музей Т.Г. Шевченко. Серед вихідних україномовних видань виділяються газета “Українська думка” і журнал “Український огляд”. і т.д."
Братство вирішило підтримати ініціативу доповідача та прийняла відповідне Рішення:
- доручити братчику А.Левчуку від іменні Братства розробити ряд заходів та мір, щодо зустрічі офіційної делегації української діаспори Англії в м.Кременець. Та бути відповідальним за налагодження та подальший розвиток стосунків.
Про необхідність створення відзнаки та нагороди (ордена, медалі) Братства ім. Б.Хмельницького з інформацією виступив о.М.Мазурчук та б.А.Левчук. Братством було проведене попереднє обговорення положення «Про відзнаку та нагороду Братства ім. Богдана Хмельницького», дизайну і т.д. Братством були внесені відповідні корективи в положення та запропоновані варіанти дизайну знаків. Обговоренні матеріали були відправленні на доопрацювання з врахуванням загальної концепції Статутної діяльності Братства та Величної постаті Б.Хмельницького.
Зображення та символіка пов'язана з Хмельницьким.
Зображення та символіка пов'язана з Хмельницьким.


Праворуч, - орден Богда́на Хмельни́цького — один з військових орденів СРСР, впроваджений під час Другої Світової війни. Був призначений для нагородження як офіцерського, так і солдатсько-сержантського складу.


Богдан Хмельницький — ювілейна монета номіналом 200 000 карбованців, випущена Національним банком України. Присвячена 400-річчю з дня народження Богдана Хмельницького

Зображення Б.Хмельницького на державних купюрах.

Особистий прапор Хмельницького був одним із найважливіших атрибутів гетьманської влади. Під час польсько-шведської війни 1655-1660 рр. він потрапив до Швеції як трофей.

Українська ікона. "Покрова Богородиці" (з портретом гетьмана Богдана Хмельницького). 1-а пол. 18 ст. Походить з Покровської церкви с.Дешки Канівського повіту (тепер Богуславький р-н Київської обл.). НХМУ.
На завершення в різному з інформаційними промовами виступили усі бажаючі члени Братства, де було окреслено загальний стан речей та хід справ Братства (звіти братчиків), останні новини, план роботи наступних зборів.
