Блоґ висвітлює роботу Кременецької районної громадської організації "Православне Братство ім. Богдана Хмельницького" головною метою, якого є задоволення та захист законних соціальних, творчих, вікових, національно-культурних та інших спільних інтересів громади на основі християнських, моральних цінностей.

ДАЙ НАМ БОЖЕ СИЛИ ДО ЖИТТЯ!

неділя, 29 травня 2011 р.

Чергове засідання Братства 28 травня 2011 року

28 травня  відбулося чергове (дев'ятнадцяте) засідання нашого Братства в 2011 році.


        На початку з доповіддю виступив голова нашої організації о. Михайло Мазурчук, який у своїй промові розповів усім присутнім про участь у роботі Третього з’їзду військових священиків України, який відбувся 24 травня 2011 року у Свято-Покровському cоборі на Солом'янці міста Києва. Захід відбувся з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, на підставі рішення, яке було прийняте 14 березня 2011 року на засіданні Ради Синодального управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України.

Цей з'їзд був присвячений актуальним питанням сучасного стану та перспективам покращення душпастирської опіки, духовно-патріотичного виховання військовослужбовців, працівників та членів їхніх сімей Збройних Сил, інших військових формувань (силових Міністерств і відомств) та правоохоронних органів України.
о. Михайло детально зупинився про роботу з’їзду та свій виступ, де усім делегатам розповів про діяльність нашого Православного братства ім. Богдана Хмельницького, про Святиню України, - Богданову капличку (с. Підлісці), про будівництво молодіжного Храму св.муч. Тетяни. Про співпрацю Братства з різними гілками влади та правоохоронними структурами, та про співпрацю з іншими громадськими організаціями краю. Голова братства поділився з братчиками налагодженими стосунками з іншими учасниками Третього з’їзду військових священиків, які прибули на з’їзд з різних куточків нашої України. В наслідок виступу о. Михайла учасниками з’їзду було прийняте рішення: наступний з'їзд провести в травні 2013 року у м. Кременець (Тернопільська обл.). Відповідальний – голова відділу духовно-патріотичного виховання Тернопільсько-Кременецької єпархії протоієрей Михаїл Мазурчук. Детальніше про роботу зїзду можливо ознайомитись на офіційному веб-сайті УПЦ. http://cerkva.info/uk/news/kyiv/1603-3-zjizd-kapelaniv.html


















Після виступу о. Михайла Братство 
вирішило:

-                          підтримати ініціативу проведення наступного з’їзду військових священиків України в м.Кременець. Розробити та завчасно подати на погодження заходи приуроченні наступному з’їзду Раді Синодального управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України.

-                          взяти до відому інформацію про налагодженні стосунки о. Михайла з учасниками третього з’їзду військових священиків та доручити голові братства (о. Михайлові Мазурчуку) усіляко сприяти розвитку подальших відносин.

-                          З метою пропаганди Богданової каплички та Козацької Слави підготувати та надіслати офіційне звернення про співпрацю Братства ім. Богдана Хмельницького до Національної скаутської організації України «Пласт» (www.plast.org.ua)


З наступного питання повістки денної з інформацією про налагодження стосунків з українською діаспорою у Великий Британії виступив братчик Андрій Левчук. Який доповів про відомі йому закордоні осередки української культури та їхнє бажання спілкуватись з сьогоденною Україною. З матеріалів виступу: 
- "У масовому порядку українці почали проникати у Великобританію з 1947 р., в основному напівлегально з таборів для переміщених з Німеччини й Австрії – 25 тис. осіб. Також отримали політичний притулок тут залишки дивізії СС-Галичина й Української повстанської армії (близько 9 тис. чоловік). Основними регіонами розселення українців у Великобританії стали : Ланкашир – 4,5 тис., Йоркшир – 4 тис. осіб, Центральна Англія – 4 тис., Шотландія - 500 осіб і т.д. Таким чином більшість – 99 % мешкає в Англії; 1 % у Шотландії. З них 3/4 проживають в індустріальних містах Центральної Англії – Ноттінгемі, Лестері, Ковентрі, Манчестері, Лідсі, Гордфорді та ін. Приблизно 2 тис. українців проживає у Лондоні, де розташовані штаб-квартири всіх українських організацій Великобританії. У порівнянні з іншими національностями країни (англійці – 77,6 %; шотландці – 9,3 %; ірландці 7,1 %; валійці – 1,6 %; вихідці з Індокитаю (індійці, пакистанці, бангладешці) – 1,6 %; представники Вест-Індії – 1,1 %; євреї – 0,7 %; поляки – 0,2 %; інші – 6,07 %) український етнос складає 0,03-0,04 %. У зв’язку з твердим британським законодавством про громадянство 75 % представників української діаспори не мають підданства Великобританії і не мають виборчих прав. Більш 80 % британських українців зайняті фізичною малокваліфікованою працею; інщі - власники приватних підприємств, ІТП. 
       У Великобританії ніколи не було щоденних українських шкіл. Епізодично діють українські недільні школи і дитячі сади, а також система літніх таборів відпочинку “Спілки української молоді”, де діти українських емігрантів знайомляться з українською мовою, історією і літературою України. Серед суспільно-політичних організацій українців Великобританії можна назвати: “Союз українців Великобританії”, “Гуцулію”, “Станіславщину”, “Товариство підгаєчан в Англії”, при яких працюють хори, танцювальні колективи, драмгуртки, спортивні команди. У Лондоні діє бібліотека української діаспори і музей Т.Г. Шевченко. Серед вихідних україномовних видань виділяються газета “Українська думка” і журнал “Український огляд”. і т.д."
 Братство вирішило підтримати ініціативу доповідача та прийняла відповідне Рішення:

- доручити братчику А.Левчуку від іменні Братства розробити ряд заходів та мір, щодо зустрічі офіційної делегації української діаспори Англії в м.Кременець. Та бути відповідальним за налагодження та подальший розвиток стосунків.


Про необхідність створення відзнаки та нагороди (ордена, медалі) Братства ім. Б.Хмельницького з інформацією виступив о.М.Мазурчук та б.А.Левчук. Братством було проведене попереднє обговорення положення «Про відзнаку та нагороду Братства ім. Богдана Хмельницького», дизайну і т.д. Братством були внесені відповідні корективи в положення та запропоновані варіанти дизайну знаків. Обговоренні матеріали були відправленні на доопрацювання з врахуванням загальної концепції Статутної діяльності Братства та Величної постаті Б.Хмельницького.

Зображення та символіка пов'язана з Хмельницьким. 
Hmel-1.jpg Ліворуч - орден Б.Хмельницького, першого ступення. (держ. нагорода)









 Order khmelnitsky1.jpg 
Праворуч, - орден Богда́на Хмельни́цького — один з військових орденів СРСР, впроваджений під час Другої Світової війни. Був призначений для нагородження як офіцерського, так і солдатсько-сержантського складу.


Файл:Bogdan Am.jpg Файл:Bogdan R.jpg

Богдан Хмельницький — ювілейна монета номіналом 200 000 карбованців, випущена Національним банком України. Присвячена 400-річчю з дня народження Богдана Хмельницького

Файл:5-griven-front.jpg
Зображення Б.Хмельницького на державних купюрах.
img
Особистий прапор Хмельницького був одним із найважливіших атрибутів гетьманської влади. Під час польсько-шведської війни 1655-1660 рр. він потрапив до Швеції як трофей.
Покрова Пресвятої Богородиці із зображен­ням Богдана Хмельницького. Ікона XVII ст.
Українська ікона. "Покрова Богородиці" (з портретом гетьмана Богдана Хмельницького). 1-а пол. 18 ст. Походить з Покровської церкви с.Дешки Канівського повіту (тепер Богуславький р-н Київської обл.). НХМУ.

На завершення в різному з інформаційними промовами виступили усі бажаючі члени Братства, де було окреслено загальний стан речей та хід справ Братства (звіти братчиків), останні новини, план роботи наступних зборів.

             

ДІЯЛЬНІСТЬ БРАТСТВА. ПЕРЕГЛЯНУТИ СВІТЛИНИ